اطلاعیه ها
99.10.29

وبینار تخصصی شخصیت حضرت زهرا (س) الگویی برای همه اعصار

99.10.13

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل رخ داد؛ سالن اجتماعات سما اردبیل به نام سردار سلیمانی مزین شد

99.10.10

وبینار اولین پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل برگزار شد

99.10.07

برگزاری وبینار اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل

99.10.07

کسب مدال طلای جهانی کیوکوشین توسط خانم ریحانه بوداقی دانش آموز سما اردبیل

99.10.01

مراسم تجلیل از نفرات برتر فعال در حوزه پژوهش آموزشکده و مدارس سما اردبیل

99.9.16

16 آذر روز دانشجو گرامی باد

99.9.7

تعطیلی آموزشکده سما اردبیل به علت شیوع بیماری کرونا

99.9.5

کسب نشان نقره کشوری توسط دانش آموز موفق آقای رادین اکبر پور عضو افتخاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان آموزشکده سما اردبیل

99.8.27

برگزاری کلاسهای آنلاین و غیر حضوری در آموزشکده سما اردبیل

/DataFa/Content/9/E_T_Files/480.jpg
وبینار تخصصی شخصیت حضرت زهرا (س) الگویی برای همه اعصار

وبینار تخصصی شخصیت حضرت زهرا (س) الگویی برای همه اعصار


به گزارش روابط عمومی آموزشکده سما اردبیل، بمناسبت سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) جلسه مجازی با موضوع شخصیت حضرت زهرا (س) الگویی برای همه اعصار در مورخه 27/10/99  با سخنرانی دکتر بهنام صحرا نورد عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و خانم حورزاده مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکلهای قرآن و عترت استان ، در آموزشکده سما اردبیل برگزار شد.

دکتر صحرانورد عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان در ابتدای برنامه با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگویی برای جامعه امروزی می باشد تشریح کرد : آسیب های جوامع امروزی که شاهد آن هستیم به علت جایگاه غیر واقعی زنان در جامعه غرب و چالش های امروز در این جوامع می باشد.
وی ادامه داد:  آفتاب اسلام در زمانی طلوع کرد که زنان با از دست دادن حیثیت انسانیشان، در آتش ستم بی عدالتی و تبعیض می سوختند. اسلام با تبعیضات رایج در بین زن و مرد به مبارزه برخاست و زن را به عنوان یک عنصر اصلی  انسانی، برخوردار از هر نوع حقوق انسانی و اجتماعی معرفی کرد. دکتر صحرا نورد با اشاره به اینکه رسانه های دیداری و شنیداری نظام جمهوری اسلامی تا کنون از ارائه یک چهره موفق از زن مسلمان ایرانی عاجز بوده است تاکید کرد: به نظر می‌رسد ضروری‌ترین رویکرد در همه برنامه‌ریزی‌ها، سیاست‌گذاری‌ها،‌ قانون‌گذاری‌ها و طرح‌های اجرایی مرتبط با زنان باید توجه به صیانت و پاسداری از هویت انسانی زنان مسلمان کشورمان و تلاش در جهت ارتقای جایگاه و شخصیت آنان در خانواده و اجتماع باشد. صحرانورد در خاتمه گفت: تا زمانی که به این رویکرد توجه نشود جامعه ما در حل بسیاری از آسیب‌های و ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله معضل بد‌حجابی، زنان خیابانی، فروپاشی خانواده‌ها و بسیاری مفاسد اجتماعی به توفیق چندانی دست نخواهد یافت.خانم حورزاده مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکلهای قرآن و عترت استان بیاناتش را با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (س) نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد شروع کرد و ادامه داد:  با مطالعه و دقت در سیره آن حضرت، می‌توان در سبک و روش زندگی خود تجدیدنظر کرد و با ترویج مبانی فکری ایشان در مقام الگوی انسان کامل، می‌توان هدف صحیح را در زندگی ترسیم و در ابعاد مختلف از زندگی آن حضرت الگوبرداری کرد.

حورزاده افزود : الگوپذيري از حضرت زهرا سلام الله علیها- می تواند به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم باشد که با گفتار و رفتار آن بزرگوار ودرک روح و حقيقت گفتار يا كردار آن اسوه الهی، شكل رفتاري خاص را اقتباس و تقليد كنيم؛

 وی در خاتمه افزود: ما می بینیم که سردار سلیمانی تربیت شده و پرورش یافته مکتب حضرت زهرا(س) بود که خود را وقف اسلام و ولایت کرد و بسیار روشن و پرواضح است که سپهبد شهید سلیمانی از حضرت زهرا (س) الگو گرفته و پیروزی ها، حسن عاقبت و این جاودانگی بی مانند را از عملی ساختن آن اصول فاطمی دریافت کرده بود در واقع باید حاج قاسم را شعاعی از نور و خیر کثیر فاطمی بدانیم. 


99.10.29
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/479.jpg
با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل رخ داد؛ سالن اجتماعات سما اردبیل به نام سردار سلیمانی مزین شد
به گزارش روابط عمومی سما واحد اردبیل، در سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان، مسئول نهاد نمایندگی دانشگاههای آزاد اسلامی استان ، معاون فرهنگی دانشجویی ، مسئول بسیج اساتید و معاون آموزشهای عمومی و مهارتی واحد اردبیل سالن اجتماعات سما به نام سردار سلیمانی مزین شد.
در این مراسم که به همت آموزشکده سما و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد از تابلو نامگذاری سالن اجتماعات 280نفری مجتمع حافظ بنام شهید سردار سلیمانی رو نمایی شد و سپس کلیپی در رابطه با اولین سالگرد شهادت ایشان پخش و در ادامه برنامه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان و مسئول نهاد نمایندگی استان ابعاد جهادی ،معنوی و مدیریتی شخصیتی شهید سلیمانی را مورد بررسی تحلیل قراردادند.
لازم به ذکر است این برنامه به طور کامل تحت پوشش خبری صدا و سیمای مرکز اردبیل قرارگرفته و در ساعات مختلف از شبکه های خبری استان اردبیل نیز پخش گردید.


99.10.13
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/478.jpg
وبینار اولین پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل برگزار شد
وبینار اولین پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل برگزار شد


حاج قاسم سلیمانی یک فرد نیست، بلکه یک مکتب است.      مقام معظم رهبری (مد ظله)


به  گزارش روابط عمومی آموزشکده سما اردبیل ، روز دوشنبه در تاریخ 99/10/8 جلسه وبینار پاسداشت اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ، بسیج اساتید استان و با سخنرانی  حجت الاسلام دکتر محمد تجلایی  مسئول دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان و  دکتر مرتضی ابراهیمی مسئول بسیج اساتید استان اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر محمد تجلایی در بیان شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی به مواردی همچون ولایت مدار بودن، اطاعت پذیری، عاشق به ائمه اطهار (ع) ، پایبندی به حدود شرعی و جامع نگری ایشان اشاره و بر جریانساز بودن رفتارهای سردار سلیمانی تاکید کردند.

 

در ادامه برنامه،  دکتر مرتضی ابراهیمی از ویژگی های شهید سلیمانی به اثرگذاری ایشان در سطح منطقه و هویت سازی ایشان تاکید کردند.

دکتر ابراهیمی ایشان  را شخصیتی ساختار ساز و الگو ساز دانسته و تاکید داشت که زندگی ایشان فقط نظامی گری محض نبود بلکه تعلیم و تربیت و بعد معنوی ایشان سایر ابعاد  شخصیت  این بزرگوار را تحت تاثیر قرار داده بود.

وی همچنین افزود: سردار سلیمانی ماهیت دشمنان را آشکار ساخت همانطور که انقلاب اسلامی ماهیت قدرتهای فاسد را نمایان کرد.

دکتر بهنام آزادی معاون آموزشهای عمومی و مهارتی سما اردبیل در پایان برنامه ضمن تشکر از قبول زحمت و سخنرانی این دو بزرگوار ، پیشنهاد داد با نوشتن مقالات و کتاب ها و برگزاری نشست های کارشناسی و تخصصی ، هرچه بیشتر شخصیت ممتاز  و اقدامات این شهید بزرگوار به جهانیان و جوانان این مرز و بوم و نسل های آینده شناسانده شود چرا که سردار سلیمانی الگوی یک انسان و شخصیت مردمی و جهادی و مبارزی تمام عیار بوده اند.


گزارش تصویری


 

99.10.10
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/477.jpg
برگزاری وبینار اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل
برگزاری  وبینار اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آموزشکده سما اردبیل


99.10.07
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/476.jpg
کسب مدال طلای جهانی کیوکوشین توسط خانم ریحانه بوداقی دانش آموز سما اردبیل

کسب مدال طلای جهانی کیوکوشین توسط خانم ریحانه بوداقی دانش آموز سما اردبیلبه گزارش روبط عمومی آموزشکده سما اردبیل، خانم ریحانه بوداقی دانش آموز مقطع ابتدایی دخترانه سما اردبیل موفق به کسب مدال طلای مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته  شد. ریحانه بوداقی چندی پیش نیز در مسابقات کشوری کیوکوشین  مقام قهرمانی را کسب کرده بود.

معاون آموزشهای عمومی و مهارتی سما اردبیل دکتر بهنام آزادی کسب این عنوان را به خانم ریحانه بوداقی ، خانواده گرامی ایشان و همکاران محترم دبستان ابتدایی دخترانه سما تبریک گفت .
99.10.07
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/475.jpg
مراسم تجلیل از نفرات برتر فعال در حوزه پژوهش آموزشکده و مدارس سما اردبیل
مراسم تجلیل از نفرات برتر فعال در حوزه پژوهش آموزشکده و مدارس سما اردبیل 

مراسم تجلیل از نفرات برتر فعال در حوزه پژوهش آموزشکده و مدارس سما اردبیل بمناسبت هفته پژوهش وفناوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزشکده سما اردبیل ،  هفته پژوهش سال 1399 توسط آموزشکده و مدارس سما اردبیل به شکلی متفاوت از سالهای گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های موجود، با برنامه های متنوع وگسترده به شرح ذیل برگزار شد:

·       برگزاری سخنرانی ها ونشست های علمی با موضوعات وعناوین مرتبط با رشته ها .

·       تجدید میثاق با شهداء عرصه پژوهش وفناوری(شهید ارجمند محسن فخری زاده) باعنوان  "پویش فخر دلها"

·       برگزاری مسابقات هفته پژوهش ویژه دانشجویان مرتبط با رشته ها.

·       برگزاری بازدید های مجازی

·       برگزاری کارگاه مقاله نویسی توسط مدیریت پژوهش و باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان سما با همکاری دبیرستان دخترانه دوره دوم سما


در پایان هفته پژوهش از نفرات برتر در حوزه پژوهش تجلیل به عمل آمد.

اسامی نفرات به شرح ذیل می باشد:

-خانم فرشته زهرایی (کارشناس برتر پژوهشی)

-خانم نسیم جباری (همکار پژوهنده)

- آقای مهران احمدی (دانشجوی پژوهنده )

- آقای آرتین خسروانی (عضو برتر باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان سما)

- آقای موسی الرضا میری (دانش آموز پژوهنده)

- آقای رادین اکبر پور (عضو برتر افتخاری باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان سما اردبیل)

 

 

99.10.01
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/474.jpg
16 آذر روز دانشجو گرامی باد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب :
من می‌خواهم غالب یا بیش از غالب بدنه دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهّد و دارای احساس مسؤولیت نسبت به رمانهای دانشجویی باشند. یکی از این آرمانها مسأله علم است؛ دومی عدالتخواهی است و آرمان سوم، آزاداندیشی و
آزادیخواهی است.روابط عمومی آموزشکده سما اردبیل
99.9.16
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/473.jpg
تعطیلی آموزشکده سما اردبیل به علت شیوع بیماری کرونا
اطلاعیه تعطیلی آموزشکده سما اردبیل به علت شیوع بیماری کرونا

 قابل توجه دانشجویان عزیز واساتید محترم آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد اردبیل
با توجه به شرایط خاص کرونایی و بخشنامه صادره از سازمان مرکزی و لزوم حفظ سلامتی دانشجویان عزیز، اساتید محترم و همکاران گرامی، طی هفته آینده آموزشکده سما اردبیل از مورخه 99/9/8 لغایت 99/9/13 تعطیل خواهد بود و به هیچ عنوان مراجعه حضوری نخواهیم داشت.
لازم به ذکر است کلاسها بصورت مجازی در سامانه وادانا کماکان ادامه خواهد داشت.
www.vadana15.iauec.ac.ir 
دانشجویان در صورت نیاز و ضرورت فقط در وقت اداری از ساعت 10 الی 12  ظهر با شماره های زیر تماس بگیرند:
شماره های آموزشکده: 8-33632096
(تلفن خانه داخلی (صفر
انفورماتیک آقای ساعی داخلی      665
آقای علی ساعی     09149513892  
آموزش حسابداری و تربیت بدنی خانم نوری      09144550671
آموزش سایر رشته ها آقای موسی زاده     09149512353
مدیر آموزش آقای پرویز قپانی     09149555259
مدیر مالی آقای علی محمدی    09143523518
کارشناس مالی خانم بخشی زاده     09011018205
کارشناس فارغ التحصیلان آقای محمدباقر رزمجوی     09031601976
معاون آموزشی و پژوهشی و مدیر گروه رشته کامپیوتر آقای امیر جلیلی ایرانی     09143538044
مدیر گروه رشته برق،الکترونیک و مکانیک خودرو آقای سعید بایرامی  09144522821
مدیر گروه رشته عمران آقای بهزاد عیسی زاده  09143556808
مدیر گروه رشته حسابداری خانم شیخی 09143583982
مدیر گروه رشته معماری خانم نمادی   09141532052
مدیر گروه رشته تربیت بدنی خانم ملایی 09123341512
  هیات علمی رشته حسابداری آقای علیرضا اقبالی09144512689
هیات علمی رشته برق و الکترونیک آقای غلامی نیا   09126494162
هیات علمی رشته عمران آقای بابک پردل 09144525483

با تشکر
روابط عمومی آموزشکده سما رادبیل
99.9.7
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/472.jpg
کسب نشان نقره کشوری توسط دانش آموز موفق آقای رادین اکبر پور عضو افتخاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان آموزشکده سما اردبیل

 کسب نشان نقره کشوری توسط دانش آموز موفق آقای رادین اکبر پور عضو افتخاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان آموزشکده فنی وحرفه ای  سما اردبیل

دکتر بهنام آزادی معاون آموزشهای عمومی و مهارتی سما اردبیل در پیامی کسب نشان نقره کشوری توسط دانش آموز رادین اکبر پور  عضو افتخاری باشگاه پژوهشگران جوان نخبگان آموزشکده فنی وحرفه ای سما واحد اردبیل را در جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در بخش علمی(زیست -پزشکی) و راهیابی به مسابقات جهانی ( اندونزی  و آفریقای جنوبی)  را تبریک گفت.


روابط عمومی آموزشکده سما واحد اردبیل
99.9.5
مدیریت روابط عمومی
/DataFa/Content/9/E_T_Files/471.jpg
برگزاری کلاسهای آنلاین و غیر حضوری در آموزشکده سما اردبیل

برگزاری کلاسهای آنلاین و غیر حضوری در آموزشکده سما اردبیل


به گزارش روابط عمومی آموزشکده سما اردبیل ، دکتر بهنام آزادی معاون آموزشهای عمومی و مهارتی سما اردبیل خبر داد : علیرغم مشکلاتی که در اوایل ترم های جاری در سامانه وجود داشت در حال حاضر کلاسهای آموزشکده سما واحد اردبیل طبق برنامه های از پیش اعلام شده به صورت آنلاین و غیر حضوری در سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی جریان دارد.

آزادی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: مطابق پیش بینی های به عمل آمده و بر اساس دستورالعملهای صادره از طرف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ، کلاسها تا مورخه 18 بهمن ماه و تکمیل 16 جلسه ادامه یافته و دانشجویان قدیم و جدیدالورود به هیچ وجه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی در پایان اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر 1026 دانشجو در رشته های مختلف فنی و مهندسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در آموزشکده سما اردبیل در حال تحصیل می باشند

99.8.27
مدیریت روابط عمومی
گالری تصویر

صعود به قله سبلان

استقبال از محرم 92

اردوی مشهد کارکنان-93

بزرگداشت مقام معلم 93

سامانه ها
سامانه آموزشی سیدااتوماسیون اداریسامانه کتابخانهورود به ایمیلبازدید مجازی